DÝNĚ – SYMBOL PODZIMU

DÝNĚ – SYMBOL PODZIMU

Surovin, které jsou pro podzim typické, je celá řada. Ať je to zelí, kořenová zelenina, houby, zvěřina, ořechy, jablka, hrušky, růžičková kapusta…no a v posledních letech dostává čím dál tím větší prostor právě dýně. Může to být její krásnou, pro podzim tak typickou, oranžovou barvou, nespočtem druhů a tvarů, či v neposlední řadě širokým využitím a to nejen v kuchyni.

Pořiďte si okrasné dýničky roztodivných tvarů i barev a dejte je na dekorační mísu, přidejte je i do podzimních trhlíků a květináčů, vyřežte si helloweenské dýně, nabarvěte, fantazii se meze nekladou.

Dýně obecná je jednou z nejstarších plodin na světě. Pochází ze Střední Ameriky a její nejstarší dochovaná semena pochází z r. 5000 př.n.l. Z vitaminů obsahuje dýně především beta-karoten, ze kterého se v těle tvoří vitamin A, dále pak vitamin C a vitaminy skupiny B. Z minerálních látek v dýních nalezneme draslík, železo, ale i vápník a hořčík.

Z pozitiv na lidské zdraví bych vyzdvihla především úpravu činnosti střev. Působí preventivně proti plynatosti, ale také upravuje průjem či zácpu. Dýňová semínka jsou díky obsahu zinku cennou podporou při hojení ran a kožních onemocněních, ale také vám pomohou ke krásným vlasům a nehtům.

Chcete-li si jednotlivé druhy dýně vypěstovat, můžete to zkusit i ze semínek, které vydlabete z jednotlivých plodů. Nechte je usušit a v květnu je zasaďte. Ale pozor, dýně potřebují velké množství živin, proto se často pěstují na kompostu a také se rozrostou na velkou plochu, takže je potřeba s tím v zahrádce počítat.

Nyní si pojďme něco říct k jednotlivým druhům dýní.

jednotlivé druhy dýní

Dýně Hokaido

V obchodech ji vídáme asi nejčastěji a důvod je celkem prostý. Nemusí se loupat. Což se o ostatních kolegyních říci nedá a většinou to bývá velmi dlouhý boj, který se často neobejde bez řezných zranění. Druhou nezpochybnitelnou výhodou dýně Hokaido je i její velikost. Na polévku i jako zeleninová příloha je jedna dýně tak akorát. Chcete-li oživit klasický recept, zkuste ji nastrouhat do bramboráků.

Máslová dýně

Jak již název napovídá, má máslová dýně nejkrémovější a nejoříškovější chuť. Proto ji nejraději používám do sladkých receptů. Ať to jsou lívance, koláč, muffiny nebo dýňový chlebík. Její velkou výhodou je i to, že při jejím zpracování vám zbude nejméně odpadu proti ostatním dýním.

Muškátová dýně

Krásou, ale i nevýhodou této dýně je velikost. Koupíte-li si ji celou, tak doporučuji buď připravit nejznámější český recept z dýně, tedy kompot anebo můžete připravit tříchodové menu s tím, že do každého chodu zakomponujete dýni. Jistě je jednou z možností pozvat na oběd i sousedy. U nás na tržnici v jednom ze stánků „muškátovku“ porcují a můžete si vzít klidně jen kousek, což je nespornou výhodou. Nedovedu si totiž představit, jak bych celou velkou dýni vláčela domů, natož ji celou zpracovala. Chuť není tak výrazná jako u dýně máslové, takže se nebojte ji použít do sladké i slané kuchyně. Já z ní s oblibou připravuji vegetariánské kari

Špagetová dýně

Špagetová dýně je poslední v mém výčtu. Nechala jsem ji nakonec, protože je od ostatních dýní odlišná ve svém použití. Jak název napovídá, po jejím upečení se začne rozdělovat na tenká vlákna, která můžete použít místo špaget například do bezlepkového či nízkokalorického receptu. Jen vás předem upozorňuji, že její chuť není špagetám ani trochu blízká a nemá ani sladkost předchozích dýní. Nenápadně se vám tedy snažím naznačit, že nepatří mezi moje favority, ale tím vás rozhodně nechci odradit.

Nyní se pojďme pustit do jednotlivých receptů. Jelikož chuťové rozdíly mezi dýněmi nejsou velké, použijte samozřejmě vždy dýni, kterou máte zrovna k dispozici. Jelikož se kvůli manželovi snažíme omezit lepek a laktózu, je většina receptů bezlaktózových a bezlepkových. Ale samozřejmě rostlinné mléko můžete nahradit kravským a bezlepkové mouky moukou pšeničnou. Buďte ale opatrní, každá mouka má jinou savost a proto ji přidávejte po částech a neřiďte se gramáží, abyste neskončili s příliš hustým nebo naopak řídkým těstem.

Snídaně:

Dýňové lívance

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/26/dynove-livance/

Polévka:

Dýňová polévka s kokosovým mlékem

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/26/dynova-polevka-s-kokosovym-mlekem/

Hlavní chod:

Dýňové kari s cizrnou a rýží

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/26/dynove-kari-s-cizrnou-a-ryzi/

Příloha:

Grilovaná podzimní zelenina

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/26/grilovana-podzimni-zelenina/

Špagety z dýně

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/22/spagety-z-dyne/

Dezert:

Dýňový koláč

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/26/dynovy-kolac/

Dýňové muffiny

http://www.zdravenavenkove.cz/2019/10/26/dynove-muffiny/

Sdílejte


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *